VETO MAGAZINE

Veto Magazine ir neatkarīgs kultūras izdevums. Žurnāla pamattēmas ir mūzika, mode un māksla. Pieejams preses tirdzniecības vietās par 2.12 €

Eduarda Miheloviča DĀRZA MALA

tree_desert

„Mākslā mani vienmēr interesējusi drīzāk sajūta par lietām, nevis lietas pašas savā konkrētībā, rakstnieka Kortasāra vārdiem – „lietu otrā puse”. Gleznas ļoti labi kalpo kā tādas sajūtu kapsulas. Noķert sajūtu, esot ārā, plenērā, ieelpojot svaigu gaisu, sajūtot krāsu smaržu, putnu skaņas un, galvenais, sauli. Dārzs – vasarnīca, vasaras gleznošanas bāze, gaismas un ēnas novērošanas punkts. Bet kas aiz tā? Jūra aiz meža, plašums, smilšu spēles un telpa, tukšums. Daļa no gleznām ir tapušas arī no Izraēlas brauciena iespaidiem, samērojot dārza vitalitāti ar tuksneša žilbinošo sauli un tukšumu. To neizteikto tukšumu, kas mīt aiz gleznas robežas un ikvienā no mums.” 

Šādi savas izstādes tēmu raksturo gleznotājs un fotogrāfs Eduards Mihelovičs.

Izstāde ar nosaukumu „Dārza mala” skatāma restorānā „Andalūzijas Suns”  no 3. aprīļa līdz  4.maijam.

Eduards Mihelovičs ir vairāk pazīstams kā fotogrāfs, taču nodarbojas arī ar glezniecību. „Dārza mala” būs pirmā Eduarda gleznu personālizstāde, kurā pārsvarā būs apkopoti pēdējā gada laikā tapušie darbi. Eduards fotogrāfijās galvenokārt attēlo dabas objektus, kuri „atklāj paši savu realitāti”. Viņa fotogrāfijas ir bijušas publicētas personālizstādē „Personal Feng Shui” (2004. gads) un grupas izstādē „Pievilkšanas spēks” (2002. gads).Viens no ne tik seniem projektiem, kuros mākslinieks piedalījies, ir projekts „Bākas”. Projekta mērķis ir parādīt bāku nozīmi kultūrvēsturiskajā Latvijas mantojumā un likt skatītājiem izbaudīt unikālo gaisotni. Šī projekta rezultātā ir tapusi grāmata ar tādu pašu nosaukumu, kurā var aplūkot 115 fotogrāfijas starp kurām ir arī Eduarda ieguldījums.

Eduarda Miheloviča mājas lapa- www.emih.net

Projekts „Bākas” – www.bakas.lv

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Informācija

This entry was posted on aprīlis 3, 2013 by in Izstāde.

Navigācija

Instagram

There was an error retrieving images from Instagram. An attempt will be remade in a few minutes.

Twitter

%d bloggers like this: