VETO MAGAZINE

Veto Magazine ir neatkarīgs kultūras izdevums. Žurnāla pamattēmas ir mūzika, mode un māksla. Pieejams preses tirdzniecības vietās par 2.12 €

Mūsdienu mūzikas festivāls “deciBels”

Duets UMS n'JIP

Duets UMS n’JIP

Mūzika bez robežām žanros un telpās – Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmija (JVLMA) piedāvā pirmo mūsdienu mūzikas festivālu “deciBels”, kas no 3. līdz 6. februārim norisināsies gan JVLMA telpās, gan Ģetrūdes ielas teātrī, kafejnīcā “CoffeeInn” un citur. Festivālā uzstāsies Mūzikas akadēmijas studenti un ārzemju viesi – šveiciešu duets UMS n’JIP un Pīters Kirns no ASV.

Festivāla, kura idejas autors ir JVLMA docents, komponists Rolands Kronlaks, laikā paredzēti seši koncerti, kas plašāku auditoriju iepazīstinās ar mūsdienu mūziku:

— 3. februārī plkst. 18.00 JVLMA Lielajā zālē notiks festivāla atklāšanas koncerts, kura galvenais akcents būs kompozīcija “Black Angels” – īpaši spilgts skaņdarbs stīgu kvartetam, kuru radījis Džordžs Krams, viens no izcilākajiem amerikāņu 20. gs. otrās puses komponistiem. Sarežģīto un izvērsto opusu ir iestudējis JVLMA studentu kvartets lektores Sanitas Zariņas vadībā. Līdzās ASV meistariem Džordžam Kramam un Stīvam Reiham skanēs arī JVLMA studentu Lindas Leimanes un Armanda Aleksandravičus darbi.

4. februārī plkst. 18.00 JVLMA Lielajā zālē notiks koncerts pavisam atšķirīgās krāsās – uzstāsies Džeza mūzikas un Etnomuzikoloģijas katedru studentu etnodžeza kopprojekts Etno + Jazz.

— 5. februārī plkst. 19.00 Ģertrūdes ielas teātrī duets UMS n’ JIP atskaņos elektropopa kameroperu “Einer”, kas vēsta par cilvēku, kurš maldās savos mainīgajos prāta stāvokļos.

— 5. februāra vakarā plkst. 21.15 kafejnīcā “Coffee Inn” (Kaļķu ielā 28) norisināsies vēl nebijusi opera-hepenings “Barista”. Tā būs komponistu Evijas Skuķes un Armanda Aleksandravičus kopā ar libretistu Dāvi Lāci radīta versija par kafiju, “Coffee Inn” apmeklētāju arhetipiem – Mr. Capuchino un Mrs. Latte.

— 6. februārī plkst. 18.00 JVLMA LMT kamerzālē dueta UMS n’ JIP koncertā “Pirmais” izskanēs pasaules un Latvijas pirmatskaņojumi – programmā Gundegas Šmites, Džekinsa Pousona, Antona Ruveļa, Memeta Alī Uzunselvī un JIP kompozīcijas.

— Festivāls noslēgsies 6. februārī plkst. 21.00 JVLMA Akmens zālē ar nepieradinātās elektroakustikas koncertu “After-fāze”, kurā piedalīsies Mūzikas akadēmijas studenti Platons Buravickis, Džekins Pousons, Mr. Myster, kā arī viesi – elektroniskie mūziķi Toms Auniņš un Mārtiņš Roķis.

Tāpat festivāla laikā 5. un 6. februārī JVLMA telpās norisināsies komponista, mediju mākslinieka/VJ un tehnoloģiju eksperta Pītera Kirna (Peter Kirn, ASV) lekcijas par programmu veidošanu un izmantošanu mūzikas radīšanai. Pīters runās arī par arhitektūras un mūzikas mijiedarbi un veidiem, kā šie abi mediji var vadīt viens otru veiksmīgu rezultātu sasniegšanai. Savukārt 7. februārī neformālā gaisotnē Kaņepes kultūras centrā notiks Pītera Kirna meistarklase, kurā komponists rādīs, kā strukturēt radošās idejas un ar vienkāršas kodēšanas palīdzību veidot mūziku arī bez iepriekšējas programmēšanas pieredzes.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Informācija

This entry was posted on janvāris 22, 2015 by in Festivāls, Koncerts, Mūzika, Pasākums, Performance.

Navigācija

%d bloggers like this: