VETO MAGAZINE

Veto Magazine ir neatkarīgs kultūras izdevums. Žurnāla pamattēmas ir mūzika, mode un māksla. Pieejams preses tirdzniecības vietās par 2.12 €

Mākslas akadēmijā atklātas “Dizaina diplomandu dienas 2015”

2

Foto: Kristiāna Zelča

 

Jaunie dizaina profesionāļi neslinko – par to varēja pārliecināties ikviens, kurš vakar, 4. jūnijā devās uz Latvijas Mākslas akadēmiju lūkot, kādus futūristiskus, funkcionālus vai vienkārši gaumīgus diplomdarbus izstrādājuši LMA Dizaina nodaļas bakalauri un maģistri četrās apakšprogrammās – Funkcionālajā dizainā, Vides mākslā, Metāla dizainā un Modes mākslā. 52 dizaineru darbi izstādīti 1. stāva zālē un būs apskatāmi līdz 11. jūlijam.

No ekumēniska privātā mājas altāra un interaktīvas zvaigžņu segas, kas iedarbināma ar mobilo aplikāciju, līdz suņu pajūgam “Duksis” neredzīgo cilvēku vajadzībām un atstarojošo apģērbu zīmolam “Flashion wear” – šī gada bakalaura programmas studentu noslēguma darbi pārsteidz pat skeptiskākos izstādes apmeklētājus. Funkcionaliāte savienojumā ar estētisku pievilcību ļāvusi radīt priekšmetus, kas paredzēti gan dažādām cilvēku grupām – bērniem, ģimenei, sievietēm, vīriešiem –, gan ikviena interesenta interaktīvai iesaistei. Piemēram, Edija Matuļa izglītojošā galda spēle “Ej! Min! Brauc!” piedāvā alternatīvā un radošā veidā apgūt ceļu satiksmes noteikumus, situācijās analīzē izmantojot Rīgas ceļu krustojumus.

Maģistri pievērsušies latviskuma atdzīvināšanai, ikdienas rūpju atvieglošanai un tehnoloģiju izmantošanai neparastā veidā. Diāna Potapova savā darbā “Viedzīmes” radījusi jaunās paaudzes Lielvārdes jostu, kas sastāv no QR kodiem (Quick Response Code). Jostā iekodēto informāciju iespējams nolasīt ar mobilo tālruņu lietotni. Noskenējot kodu pilsētvidē pie kāda apskates objekta, cilvēks iegūst digitālu ilustrāciju un plašāku informāciju par šo un citu objektu atrašanās vietām. Lai novērstu nekārtības rašanos, noderēs Madaras Laures veidotais mājokļa vadības sistēmas “Domus Ex Machina” koncepts nākotnes scenāriju modelēšanai. Savukārt zīmēšanas piederumus augļu un dārzeņu formā “Krāsainie” no neapdedzināta māla, kas radīti bērniem ar iedzimtām redzes problēmām, autore Ieva Pastare virzīs tirgū, veidojot tam piemērotu biznesa modeli.

Dizaina diplomandu dienu ietvaros 12. jūnijā no plkst. 15.00 interesenti aicināti apmeklēt „Dizaina komunikāciju pēcpusdienu”. Tajā tiksies dizaina un citu nozaru studenti, tie, kuri vēl tikai plāno studēt Dizaina nodaļā, kā arī nozares profesionāļi, uzņēmēji, valsts un pašvaldību pārstāvji un citi, kurus interesē dizaina izveide un pilnveide starpdisciplinārā sadarbībā.

Teksts: Signija Augunaite

Foto: Kristiāna Zelča

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Informācija

This entry was posted on 5 jūnija, 2015 by in Apskats, Dizains, Foto, Izstāde, māksla.

Navigācija

%d bloggers like this: