VETO MAGAZINE

Veto Magazine ir neatkarīgs kultūras izdevums. Žurnāla pamattēmas ir mūzika, mode un māksla. Pieejams preses tirdzniecības vietās par 2.12 €

Pasākumu plāns 03. – 09.09.

 

Rīga čum un mudž no laikmetīgās mākslas, kino, teātra un dzejas – tuvākajā nedēļā notiks gan dažādi vienreizēji pasākumi, gan ikgadējie festivāli „Homo Novus”, „Survival K(n)it 7”, „Baltā nakts” un Dzejas dienas. Sekojošā nedēļa liks kultūras patērētājam kārtīgi pasvīst un tiem, kuriem patīk sūdzēties, ka „te jau nekas nenotiek”, nākamo septiņu dienu laikā gan mutes būs ciet. Lūk, mūsu sarūpētais pasākumu plāns vienkāršākai izklaides un pašizglītošanās plānu kalšanai!

 

– Dokumentālo filmu cienītāji, sākot no vakardienas līdz 6. septembrim var gavilēt, jo kinoteātrī „KSuns” risinās Nacionālā Kino centra organizētais 19. Baltijas jūras dokumentālo filmu forums „Būt vai nebūt”. Tajā izrādītas tiks pēdējo gadu atzītākās pasaules dokumentālās filmas. 3. septembra plānā divas filmas – režisora Šona Makalistera (Sean McAllister) filma „Sīrijas mīlas stāsts” („A Syrian Love Story”) un tikšanās ar filmas autoru, kā arī žurnālistu Paulu Raudsepu plkst. 18.00, bet režisora Čeda Grasijas (Chad Gracia) darbs „Krievu dzenis” („The Russian Woodpecker”) tiks izrādīts plkst. 21.00. Ieejas maksa – 3 EUR. Skolēni, studenti, pensionāri un kino profesionāļi filmas var noskatīties bez maksas, pirms seansa izņemot brīvbiļetes kinoteātra kasēs. Pārejo festivāla dienu programmu vari apskatīt šeit.

 

– Noslēdzot vasaras pārpildīto un skatītāju plaši atzīto koncertvakaru sezonu, šodien, 3. septembrī Kalnciema ielā koncertēs synthpop, regeja, roka un citu mūzikas žanru robežu jaucēji ansamblis Manta, toties pēc viņiem vinila plates un tavus gurnus uz deju plača grozīs dīdžejs Uldis Rudaks. Pasākuma sākums no 19.00.

 

– Taču turpat kaimiņos, fonda „Mākslai vajag telpu” vasaras mājā tiks atklāta instalāciju un dažādu objektu mākslinieces Darjas Meļņikovas izstāde, kurā redzamie darbi veltīti abstrakto formu un konstrukciju lietojumam mākslinieces Džemmas Skulmes daiļradē. Izstādes atklāšanas sākums – 18.00.

 

– Mierīgākam dienas noslēgumam veselus trīs vakarus 3., 4. un 5. septembrī muižas mājā Aristida Briāna ielā 9 notiks Jāņa Šipkēvica muzikālā projekta “Shipsi” kamermūzikas koncerti. Mūziķis solo priekšnesumā atskaņos savas un citu autoru kompozīcijas – skanēs gan klaviermūzika, gan improvizētas vokālās daudzbalsības cilpas, jauni Shipsi skaņdarbi ar Raiņa, Aspazijas, Ojāra Vācieša un Imanta Ziedoņa dzeju, kā arī Filipa Glāsa, Pētera Čaikovska, Vladislava Nastavševa un Alises Jostes skaņuraksti. Tā kā katrā koncertā pieejamas tikai simts vietas, savu biļeti noķert pasteidzies šeit. Koncertu sākums – 21.00

 

– Arī viens no vērienīgākajiem laikmetīgās mākslas notikumiem Latvijā – festivāls „Survival K(n)it 7” – ir klāt un no 4. līdz 20. septembrim ļaus vaļu vairāk nekā četrdesmit māksliniekiem un mākslinieku grupām gan no Latvijas, gan ārvalstīm meklēt radoši alternatīvus izdzīvošanas modeļus, reflektējot par lokāli un globāli aktuālām sociālām tendencēm izstāžu, performanču, koncertu un dažādu lekciju formā. Par galveno pasākumu norisi šoreiz izvēlēta bijusī Latvijas Nacionālās bibliotēkas galvenā ēka Krišjāņa Barona ielā 14. Ieeja – 2 EUR, studentiem, skolēniem, pensionāriem – 1 EUR. Detalizētu pasākuma programmu lūko šeit.

 

– Savukārt teātra mīļiem no 4. līdz 10. septembrim sarūpēts starptautiskais jaunā teātra festivāls “Homo Novus”. Tā kā festivālam šogad aprit divdesmit gadi, tā notikumu centrā plānota programma „20” – izrādes un pirmizrādes, kas runā par pieaugšanu, aicina atgriezties bērnībā, un kurās īpaši gaidīti jaunieši kopā ar vecākiem. Notikumā plānotas gan laikmetīgās dejas, gan vairākas viesizrādes, teātra kritikas darbnīca jauniešiem un citas aktivitātes. 4. septembra plānā – veselas piecas bezmaksas izrādes. To sarakstu, aprakstu un laikus meklē šeit.

 

– Modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva skaistāko vakartērpu kolekcijas izstādes „Ielūgums uz gadsimta balli. 1915–2015” ietvaros piektdien, 4. septembrī Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā baļļu un vēstures cienītājiem interesanta varētu šķist J. Akuratera muzeja speciālistes Mairas Valteres vadītā lekcija „Preses balles Rīgas kultūras dzīves fenomens starpkaru periodā. Dzejnieku un rakstnieku stāsti”. Tajā ar bagātīgu vizuālo materiālu, vēsturisku liecību un vēstuļu palīdzību lektore atklās, kādu nozīmi savulaik spēlējušas preses balles, kādi viesi uz tām ieradušies un kādi interesanti atgadījumi tur piedzīvoti. Lekcijas sākums – 17.00. Ieeja – 2,85 EUR, skolēniem, studentiem, senioriem – EUR 1,42. Iepriekš vēlams pieteikties, rakstot uz dmdm@lnmm.lv.

 

– Latvijas pankroka leģendas – grupa Inokentijs Mārpls, kā arī jaunā psihodēliskā roka apvienība So Lucid Electric Feel piektdien, 4. septembrī ar savu enerģisko mūziku un tās fanu pūli grasās pārpludināt Zunda Dārzu. Ja esi šo žanru cienītājs, dodies turp. Koncerta sākums – 21.00. Ieeja – 2 EUR.

 

– Arī kultūrbārs „Aristīds” atgriezies pasākumu apritē un piektdien plāno aizkurināt savu jauno sezonu ar „Riot No 8” ballīti. Pie pultīm trīs dīdžeji un divi vīdžeji – Artur Lääts no Igaunijas, Ģirts R, Gesta un Dee, ko vēlāk nomainīs Zane Zelmene. Sākums – 23.00. Ieeja – 3 EUR.

 

– Tomēr, ja nedēļas nogali plāno pavadīt Vidzemes vidienē, Cēsu pusē, iesakām doties uz mākslas telpas „Mala” festivālu. Tas no 4. līdz 6. septembrim pulcēs pie sevis žūksni pašmāju alternatīvo mūziķu, tostarp, Alisi Josti, grupas Stūrī zēvele, Starmetis, Marta Migla, Be Reet u.c. Sestdien šķūņaugšā tiks demonstrētas filmas bērniem un notiks sietspiedes meistarklases. Festivāla starts piektdien – 20.00. Ieeja par ziedojumiem.

 

– Ikkatru Rīgas iemītnieku vai viesi aicinot kļūt par īstu kultūrklejotāju, nakts no 5. uz 6. septembri taps gaišāka nekā ierasts, jo kārtējo gadu pēc kārtas ar pamatīgu aktivitāšu vilni notiks mūsdienu kultūras forums „Baltā nakts 2015”. Tā kā tās programmā iekļauti vairāk nekā četrdesmit dažādu mākslas un kultūras nozaru pasākumi, piedāvājam, mūsuprāt, aizraujošākos no tiem šeit.

 

– Režisora Vara Piņķa vadībā pēc Kārļa Vērdiņa dzejas krājuma „Mēs” motīviem tapusi izrāde „Dīvainie svētki”. Tajā, saspēlējoties tādiem jaunajiem teātra profesionāļiem kā Ance Strazda, Reinis Boters, Āris Matesovičs un Klāvs Mellis, ironiskā dzeja netiks apspēlēta, bet gan drīzāk ļaus pati radīt un iekustināt noteiktus skatuviskos impulsus. Dzejas dienu laikā svētdien izrādes uzmetumu vari doties raudzīt uz Kaņepes Kultūras centru. Sākums – 20.00.

 

– Toties improvizētas izrādes veidolā uzskatāmi un taustāmi atspoguļot laikmetīgā cilvēka ikdienas pārslodzes tēlu un daudzpusīguma medaļas otru pusi pirmdien, 7. septembrī Kaņepes Kultūras centrā centīsies dzejnieki Artūrs Punte un Jeļena Glazova. Uz multimediālās dzejas performanci „Victims of Multitasking” dodies plkst. 20.00. Ieeja bez maksas.

 

– Savukārt, iemērkt degunu ungāru un somu dzejas pasaulē būs iespēja Kaņepes Kultūras centrā dienu vēlāk. Trešdien tur norisināsies rakstnieku Šāndora Vāji un J. K. Ihalainena audiovizuālas dzejas performance, kas būs otrā daļa jau agrāk, 2014. gadā Rīgā izrādītajiem darbiem sadarbībā ar tekstgurpu Orbīta. Performance notiks somu valodā ar latviešu atdzejojumiem subtitros. Performances sākums – 20.00. Ieeja bez maksas.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Informācija

This entry was posted on Septembris 3, 2015 by in Veto Magazine.

Navigācija

%d bloggers like this: