VETO MAGAZINE

Veto Magazine ir neatkarīgs kultūras izdevums. Žurnāla pamattēmas ir mūzika, mode un māksla. Pieejams preses tirdzniecības vietās par 2.12 €

Pasākumu plāns 10. – 16.09.

Pēc milzu kultūras festivālu vētras, kādu Rīgas piedzīvojusi pēdējo divu nedēļu laikā, sekojošās dienas pieņēmušas rāmāku režīmu. Ieplānoti pēdējie festivāla „Survival K(n)it 7” pasākumi, dažādu tēmu lekcijas, kino nakts un sezonas atklājošie un noslēdzošie mūzikas koncerti, tostarp, bērnības popa himnu karaļu A-Eiropas koncerts. Šie pasākumi aicinās pie sevis tos, kuri no kultūras notikumu biezuma vēl nav paguruši. Lūk, ko iesākt, ja enerģijas vēl pietiek.

– Turpinot laikmetīgās mākslas festivāla “Survival K(n)it 7” programmu, 10. septembrī kādreizējā Latvijas Nacionālās bibliotekas galvenajā ēkā Krišjāņa Barona ielā 14 Tenstas mākslas muzeja dirktore un kuratore Marija Linde pulcēs uz sarunu tos, kuriem interesanti šķiet zviedru mākslinieces un festivāla dalībnieces Marijas Luīzes Ekmanes darbi. Sākums – 18.00.

– Reaģējot uz Latvijā un Eiropā pieaugošo neiecietību un aizspriedumu plūsmu pret dažādu kultūru, tautību un reliģiju cilvēkiem, Žaņa Lipkes memoriālā tiks atklāts lekciju cikls “Bīstamie sakari: seno fobiju šodiena Latvijā”. To šodien, 10. septembrī atklās Dr. Olgas Procevskas lekcija „Padomju migrantu “plūdi”, Sīrijas bēgļu “sērga” un dehumanizācijas metaforas šodienas Latvijā”. Sarunas sākums – 18.00. Ieeja bez maksas.

– Savu pirmizrādi „Dirty Deal Teatro” šodien piedzīvos filosofiskā izstāde-izrāde „Lietas”. Tas ir „Traģisko pētījumu centra” atklāšanas projekts, kurā satiekas filosofs, režisore, mākslinieks, aktieri, miris dzejnieks, augi, kristāli, deviņi gliemeži un citas lietas. Projekts tapis, iedvesmojoties no ievērojamā franču dzejnieka un esejista Fransisa Ponža (1899-1988) darbiem. Izrādes sākums – 19.00. Biļetes iegādāties vari šeit.

– Toties, atklājot rudens sezonu naktslokālā „Aristīds”, 10. septembrī notiks pirmais „Georgette Club” pasākums. Tajā kā īpašs veltījums dāmām, sievietēm un meitenēm būs iespēja vērot tetovēšanu „dzīvajā” un grozīties pie DJ duo Usne & Jim. Sākums – 20.00. Ieeja bez maksas.

– Uz Letonikas 6. kongresa sekciju „Māksla grāmatniecībā un periodikā: Vēsture un mūsdienas” visus interesentus 11. septembrī aicina Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures institūts. Pasākuma programmā paredzēti vairāki referātu lasījumi un diskusijas nozares pārstāvju vadībā visas dienas garumā. Sākums – 9.00. Ar notikuma programmu vari iepazīties šeit.

– Grāmatu veikals „Bolderāja” piektdienas vakaru aicina pavadīt pie sevi, jo tur notiks mākslinieka Ērika Naivo kolāžu izstādes atklāšana un dzejas performance. Sākums – 20.00.

– Lai pirmais redzētu režisora Vudija Allena jaunākās filmas “Nesaprātīgs cilvēks” pirmizrādi, baudītu izmeklētu kino izlasi un studentu ballīti līdz agram rītam, 11. septembrī tev jādodas uz kinoteātri „Splendid Palace”. Kino programma tur paredzēta visas nakts garumā ar četrām kritiķu un skatītāju atzinīgi novērtētām filmām, tostarp, Merilas Strīpas benefici filmā “Roķīgā mamma”, Kannu festivāla atklāšanas filmu “Karstās asinis” un sensacionālo viena kadra urbāno drāmu “Viktorija”. Notikuma sākums – 20.30. Biļetes iegādāties vari šeit.

– “Survival K(n)it 7”, kāpjot arī ārpus savām telpām, sestdien, 12. septembrī Lucavsalā starp nesen iekopto parku un mazdārziņu rajonu rīkos performanču un akciju pikniku “Pēdējais pikniks”. To vadīs māksliniece Gundega Evelone un draugi. Notikuma norise no 16.00 līdz 19.00.

– Apvienojoties agrākajam grupas The Mundane dalībniekam Dagnim Neilandam un underground apvienību Kušš un Mala mūziķim Kristapam Dubļānam, dzimusi grupa ar nosaukumu Tehnikums. Ne tikai savu pirmo hitu “Līdz malai”, bet arī citas dziesmas grupa klausītājiem atrādīs 12. septembrī kultūrbārā „Vieta”. Koncerta sākums – 21.00.

– Toties rokenrola balli divas dāmas un trīs kungi zem nosaukuma The Foxtails sestdien, 12. septembrī griezīs krogā „Aptieka”. Koncerta sākums – 22.00. Ieeja bez maksas.

– Taču, lai nonāktu savas bērnības vai agrīnās jaunības popsīgajā šī gadsimta pašā sākumā, kārtīgu nostalģiju sestdien varētu uzsist grupas „A-Eiropa” koncerts popa princešu klubā „Coyote Fly”. Eksotiskā piedzīvojuma sākums – 23.00.

– Prieki gaida arī tos, kuri apmetušies uz dzīvi Hospitāļu ielas apkaimē, jo tur svētdien, 13. septembrī notiks Hospitāļu ielas un to kaimiņu svētki. Ielas māju pagalmos uzbūvēta būs kā muzikālā skatuve, tā darbosies lietu maiņas punkti, būs aktivitātes bērniem, dažādi tirdziņi un citas ģimeniskas izpriecas. Svinību sākums – 16.00. Svētku programmu lūko šeit.

– Tikmēr postroka fani otrdien, 15. septembrī var gavilēt ne tikai tāpēc, ka grupa God Is An Astronaut  nākusi klajā ar jaunu albumu, bet arī tāpēc, ka apvienība to būs ieradusies prezentēt arī Latvijā, klubā „Melnā piektdiena”. Par ieslidītājiem koncertā uzaicināti Itālijas postroka puiši Simus. Notikuma sākums – 20.00. Biļetes pagūt iegādāties vari šeit.

– Savu pirmā izdevuma „Vltava” prezentācijas koncertu 15. septembrī klubā „Nabaklab” sniegs somu instrumentālās ģitārmūzikas duets Nyos. Viņu uzstāšanos pasākumā papildinās troķšnu roka grupa Les Attitudes Spectrales un multiinstrumentālists Aleksandrs Aleksandrovs, kurš pirms tam līdzās neregulārajai solo darbībai guvis ievērību grupu Forshpil un Nepilngadīgā Anna sastāvā. Koncerta sākums – 20.00. Ieejas maksa – 5 EUR.

– Savukārt, noslēdzot savu brīvdabas koncertu sēriju, Spīķeru radošajā kvartālā trešdien, 16. septembrī notiks minimālistiskās poproka grupas Sigma koncerts. Paķerot savu vēja necaurlaidīgo jaku, dodies turp plkst. 19.00. Ieeja bez maksas.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Informācija

This entry was posted on Septembris 10, 2015 by in Veto Magazine.

Navigācija

%d bloggers like this: