VETO MAGAZINE

Veto Magazine ir neatkarīgs kultūras izdevums. Žurnāla pamattēmas ir mūzika, mode un māksla. Pieejams preses tirdzniecības vietās par 2.12 €

Molekulārā dzīve mākslā un realitātē

IMG_8531

Foto: Kristīne Madjare, Arterritory.com

Izstādi „Molekulārās dzīves metamorfozes” galerijā “Alma” iespējams apskatīt vēl tikai mēnesi – līdz 15. augustam. Izstādē tiek prezentēti trīs projekti, kuri veidoti, māksliniekiem sadarbojoties ar praktizējošiem mikrobiologiem un bakteriologiem. 

Izstādes kuratore Elīna Sproģe paskaidro: „Visi darbi, kas iekļauti izstādē, runā par cilvēka attiecībām ar jaunajām tehnoloģijām, kuras sasaistās arī ar biotehnoloģiju. Viņiem kā māksliniekiem neinteresē tieši tas nākotnē izmantojamais scenārijs, viņi pieļauj dažādas varbūtības.”

IMG_8670

Foto: Kristīne Madjare, Arterritory.com

Austrietes Sonjas Boimelas (Sonja Bäumel) projekts „Expanded Self” aplūko bagātīgo neredzamo baktēriju populāciju, kas veido cilvēka ādas virsējo slāni. Par izpētes avotu māksliniece izmantojot pašas ķermeni; viņa uzskata, ka, pētot neredzamās baktērijas uz ādas, varētu atrast iespējas, ko izmantot nākotnē, piemēram, ka mūsu apģērbu varētu aizvietot baktēriju atbalstošs materiāls.

Projektā „Metaboliskā dominance” Gints Gabrāns izmantojis ģenētiski modificētas gremošanas sistēmas baktērijas, kuras sintezē celulozi šķeļošus enzīmus, tādā veidā ļaujot veidot scenārijus, kā šādas molekulāras manipulācijas var tikt izmantotas pavisam tuvā nākotnē. Elīna Sproģe stāsta: „Darbā tiek runāts par iespēju izdzīvot grūtos apstākļos un kā šo situāciju var pielāgot kara apstākļiem, lai kareivis varētu iet bez mugursomas un maksimāli ilgu laiku izdzīvot jebkādā vidē, pārtiekot no tā, kas viņam ir apkārt.”

Ginters Seifrīds (Günter Seyfried) piedāvā darbu, ko veido trīs digitāli attēli, kas tiek pārveidoti sintezētās DNS molekulās, kas pēcāk tiek modificētas ar baktēriju un vīrusa palīdzību. Iegūtie attēli vizualizē bioloģisko reakciju, kas rodas, manipulējot ar cilvēka ģenētisko materiālu.

Izstāde apskatāma galerijā “Alma”, Rūpniecības ielā 1-2 darbadienās no 12.00 līdz 18.00.

IMG_8571

Foto: Kristīne Madjare, Arterritory.com

IMG_8600

Foto: Kristīne Madjare, Arterritory.com

 

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Informācija

This entry was posted on 9 jūlija, 2014 by in Izstāde.

Navigācija

%d bloggers like this: